Vërboci (Kllokot)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vërboci)
Shko te: navigacion, kërko


Verboci
Fshat
Vendndodhja
Verboci is located in Kosova
Verboci
Verboci

Koordinatat: 42°19′44″N 21°24′25″E / 42.32889°N 21.40694°E / 42.32889; 21.40694

Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Komuna Komuna e Kllokotit
Rajoni Gjilan
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 507 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 19′ 44″ Veri

21° 24′ 25″ Lindje


Vërboci (serbisht: Врбовац/Vrbovac) është një vendbanim në Komunën e Kllokotit, Kosovë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]