Valdastillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdastillas
Komunë
Vendndodhja
Valdastillas is located in Spanjë
Valdastillas
Valdastillas

Koordinatat: 40°8′V 5°53′P / 40.133°V 5.883°P / 40.133; -5.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Valdastillas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
Popullsia 335 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Valdastillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valdastillas, të provincës Cáceres, në Extremadura. Valdastillas ka 335 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]