Valdefuentes de Sangusín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdefuentes de Sangusín
Komunë
Vendndodhja
Valdefuentes de Sangusín is located in Spanjë
Valdefuentes de Sangusín
Valdefuentes de Sangusín

Koordinatat: 40°27′55″V 5°49′47″P / 40.46528°V 5.82972°P / 40.46528; -5.82972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Sierra de Béjar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.56 km2
Lartësia 890 m (m.n.d.)
Popullsia 241 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 27′ 55″ Veri

5° 49′ 47″ Perëndim


Valdefuentes de Sangusín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Béjar, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Valdefuentes de Sangusín ka 241 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]