Valdetorres de Jarama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdetorres de Jarama
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Valdetorres de Jarama is located in Spanjë
Valdetorres de Jarama
Valdetorres de Jarama

Koordinatat: 40°41′43″V 3°30′49″P / 40.69528°V 3.51361°P / 40.69528; -3.51361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Alcalá
Kryetari i Bashkisë José Sánchez Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.52 km2
Popullsia 4042 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28150
Koordinatat 40° 41′ 43″ Veri

3° 30′ 49″ Perëndim


Valdetorres de Jarama është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Valdetorres de Jarama ka 4042 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]