Valdeverdeja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdeverdeja
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Valdeverdeja is located in Spanjë
Valdeverdeja
Valdeverdeja

Koordinatat: 39°48′V 5°14′P / 39.800°V 5.233°P / 39.800; -5.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67 km2
Lartësia 397 m (m.n.d.)
Popullsia 740 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Valdeverdeja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Valdeverdeja ka 740 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]