Valdoviño

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdoviño
Komunë
noform
Vendndodhja
Valdoviño is located in Spanjë
Valdoviño
Valdoviño

Koordinatat: 43°36′0″V 8°7′59″P / 43.60000°V 8.13306°P / 43.60000; -8.13306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Ferrol
Kryetari i Bashkisë María Isabel Álvarez Diéguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88.52 km2
Lartësia 243 m (m.n.d.)
Popullsia 6978 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Valdoviñés
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15550
Koordinatat 43° 36′ 0″ Veri

8° 7′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concellodevaldovino.com


Valdoviño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ferrol, të provincës A Coruña, në Galicia. Valdoviño ka 6978 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]