Valero, Salamanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valero, Salamanca
Komunë
Vendndodhja
Valero, Salamanca is located in Spanjë
Valero, Salamanca
Valero, Salamanca

Koordinatat: 40°32′8″V 5°56′33″P / 40.53556°V 5.94250°P / 40.53556; -5.94250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.27 km2
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Popullsia 298 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 32′ 8″ Veri

5° 56′ 33″ Perëndim


Valero, Salamanca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Valero, Salamanca ka 298 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]