Valladolid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valladolid
Qytet
Stema_figuraBandera valladolid.svg
Vendndodhja
Valladolid is located in Spanjë
Valladolid
Valladolid

Koordinatat: 41°38′0″V 4°43′0″P / 41.63333°V 4.71667°P / 41.63333; -4.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Campiña del Pisuerga
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier León de la Riva (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 197.91 km2
Lartësia 698 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47001 – 47016
Prefiksi 983
Koordinatat 41° 38′ 0″ Veri

4° 43′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valladolid.es


Valladolid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña del Pisuerga, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Valladolid ka 309714 [1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 197.91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Instituto Nacional de Estadística, Padrón 2013". Arkivuar nga origjinali më 21 mars 2014. Marrë më 5 prill 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Population figures from 1 January 2013.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 41°38′0″V 4°43′0″P / 41.63333°V 4.71667°P / 41.63333; -4.71667{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page