Vallbona de les Monges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallbona de les Monges
Komunë
Stema_figuraBandera de Vallbona de les Monges.svg
Vendndodhja
Vallbona de les Monges is located in Spanjë
Vallbona de les Monges
Vallbona de les Monges

Koordinatat: 41°31′37″V 1°5′26″L / 41.52694°V 1.09056°L / 41.52694; 1.09056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.1 km2
Lartësia 481 m (m.n.d.)
Popullsia 251 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallboní, vallbonina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25238
Koordinatat 41° 31′ 37″ Veri

1° 5′ 26″ Lindje


Vallbona de les Monges është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Vallbona de les Monges ka 251 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 41°31′37″V 1°5′26″L / 41.52694°V 1.09056°L / 41.52694; 1.09056{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page