Vallfogona de Balaguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallfogona de Balaguer
Komunë
noform
Church of St. Michael Archangel
Vendndodhja
Vallfogona de Balaguer is located in Spanjë
Vallfogona de Balaguer
Vallfogona de Balaguer

Koordinatat: 41°54′14″V 0°48′56″L / 41.90389°V 0.81556°L / 41.90389; 0.81556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Salvador Farré i Torra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Lartësia 235 m (m.n.d.)
Popullsia 1769 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25680
Koordinatat 41° 54′ 14″ Veri

0° 48′ 56″ Lindje

Vallfogona de Balaguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Vallfogona de Balaguer ka 1769 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 41°54′14″V 0°48′56″L / 41.90389°V 0.81556°L / 41.90389; 0.81556{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page