Vallirana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallirana
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vallirana is located in Spanjë
Vallirana
Vallirana

Koordinatat: 41°23′16″V 1°55′56″L / 41.38778°V 1.93222°L / 41.38778; 1.93222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.88 km2
Lartësia 177 m (m.n.d.)
Popullsia 14200 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Valliranenc, valliranenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 23′ 16″ Veri

1° 55′ 56″ Lindje

Vallirana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vallirana ka 14200 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 41°23′16″V 1°55′56″L / 41.38778°V 1.93222°L / 41.38778; 1.93222{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page