Valls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valls
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Valls is located in Spanjë
Valls
Valls

Koordinatat: 41°17′18″V 1°15′7″L / 41.28833°V 1.25194°L / 41.28833; 1.25194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Albert Batet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.28 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 25158 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43800
Koordinatat 41° 17′ 18″ Veri

1° 15′ 7″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajvalls.org/default.asp


Valls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Valls ka 25158 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 41°17′18″V 1°15′7″L / 41.28833°V 1.25194°L / 41.28833; 1.25194{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page