Jump to content

Valmir Berisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Valmir Berisha
Të dhënat vetjake
Emri i plotëValmir Berisha
Datëlindja (1996-06-06) 6 qershor 1996 (28 vjeç)
VendlindjaDeçan, Kosovë
Gjatësia1.79 m (5 ft 10 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Velež Mostar
Numri20
Karriera me të rinjtë
0–2013Halmstad
2013–2014Roma
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2014–2015Roma0(0)
2015Panathinaikos (huazim)1(0)
2015–2016Cambuur6(0)
2017–2019Aalesund23(0)
2018–2019Fjölnir (huazim)18(2)
2019–Velež Mostar20(2)
Karriera ndërkombëtare
2012–2013Suedia U1717(13)
2013–2015Suedia U1912(6)
2016Suedia U232(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 1 dhjetor 2019

}} Valmir Berisha (lindi më 6 qershor 1996) është futbollistë suedez me preardhje shqiptare i cili luan si sulmues. Ai nuk luan në asnjë skuadër pasi kontrata e tij me skuadrën SC Cambuur u skadua.[1]

  1. ^ "Officieel: Cambuur stunt met aantrekken van AS Roma-speler - Soccernews" (në suedisht). soccernews.nl. Marrë më 2015-07-03.