Valmojado

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valmojado
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Valmojado is located in Spanjë
Valmojado
Valmojado

Koordinatat: 40°12′16″V 4°5′28″P / 40.20444°V 4.09111°P / 40.20444; -4.09111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26 km2
Lartësia 661 m (m.n.d.)
Popullsia 4216 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 12′ 16″ Veri

4° 5′ 28″ Perëndim


Valmojado është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Valmojado ka 4216 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 40°12′16″V 4°5′28″P / 40.20444°V 4.09111°P / 40.20444; -4.09111{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page