Valverde del Fresno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valverde del Fresno
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Valverde del Fresno is located in Spanjë
Valverde del Fresno
Valverde del Fresno

Koordinatat: 40°13′V 6°52′P / 40.217°V 6.867°P / 40.217; -6.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Valverde del Fresno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 197 km2
Lartësia 468 m (m.n.d.)
Popullsia 2576 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Valverde del Fresno është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valverde del Fresno, të provincës Cáceres, në Extremadura. Valverde del Fresno ka 2576 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 197 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 40°13′V 6°52′P / 40.217°V 6.867°P / 40.217; -6.867{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page