Vankover Mançev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vankover Mançev (maqedonisht: Ванковер Манчев; i lindur më 16.3.1980, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vankover Mançev kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vankover Mançev". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)