Vasil Pishev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vasil Pishev (maqedonisht: Васил Пишев; i lindur më 22.4.1965, në Strumicë) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vasil Pishev kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vasil Pishev". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.