Vasko Kovaçevski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vasko Kovaçevski (maqedonisht: Васко Ковачевски; i lindur më 6.7.1969, në Manastir) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vasko Kovaçevski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vasko Kovaçevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.