Velden (Limburg)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Velden (kthjellim).
Velden
—  woonplaats  —
Velden is located in Hollandë
Velden
Velden
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Venlo
Koordinatat 51°24′40″V 6°08′49″L / 51.4111°V 6.146844°L / 51.4111; 6.146844 (Velden)Koordinatat: 51°24′40″V 6°08′49″L / 51.4111°V 6.146844°L / 51.4111; 6.146844 (Velden)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5941

Velden është një qytezë në Venlo, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Velden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu