Vendbanimi romak në Qerim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendbanimi romak në Qerim
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Qerim, Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3667

Vendbanimi romak në Qerim është një monument i trashëgimisë kulturore në Qerim, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]