Venray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Venray (kthjellim).


Venray
—  komuna  —
stema_figuraVenray vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Venray
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°31′33″V 5°58′29″L / 51.525833°V 5.974722°L / 51.525833; 5.974722 (Venray)Koordinatat: 51°31′33″V 5°58′29″L / 51.525833°V 5.974722°L / 51.525833; 5.974722 (Venray)
Sipërfaqja 146,36 km2
Popullsia 42.858 banorë 2011
Dendësia 292,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0478
Kodi Postar 5800 - 5804
Kodi statistikor 0984
Venray is located in Hollandë
Venray
Venray
Venray – harta_foto
www.venray.nl

Venray është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 146.36 km² dhe popullsi 42858 banorë[1]. Venray është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu