Ventas de Huelma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ventas de Huelma
Komunë
Vendndodhja
Ventas de Huelma is located in Spanjë
Ventas de Huelma
Ventas de Huelma

Koordinatat: 37°4′V 3°49′P / 37.067°V 3.817°P / 37.067; -3.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Granada
Qarku Alhama
Kryetari i Bashkisë Fernando Machado Cabreriz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43 km2
Lartësia 854 m (m.n.d.)
Popullsia 722 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Ventas de Huelma është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alhama, të provincës Granada, në . Ventas de Huelma ka 722 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 37°4′V 3°49′P / 37.067°V 3.817°P / 37.067; -3.817{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page