Venus Doom

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Venus Doom është albumi i gjashtë i grupit HIM. Venus Doom ka plot enigma si logoja e albumit që është e vizatuarë nga Ville Valo dhe do të thotë Venus Doom ose fakti që albumi ka 9 këngë dhe titulli i albumit ka 9 shkronja.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Venus Doom
 2. Love In Cold Blood
 3. Passion's Killing Floor
 4. The Kiss Of Dawn
 5. Sleepwalking Past Hope
 6. Dead Lovers' Lane
 7. Song Or Suicide
 8. Bleed Well
 9. Cyanide Sun
Në edicionin e limituar
 1. Love In Cold Blood (Special K Rmx)
 2. Dead Lovers' Lane (Special C616 Rmx)
 3. Bleed Well (Acoustic Version)