Ville Valo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ville Valo performing.jpg
Ville Hermanni Valo
Informacione
Ditëlindja:22 nëntorë 1976
Vendlindja:Helsinki, Finlandë
Aktiviteti:Artist
Nënshtetësia:Finlandez

Ville Hermanni Valo, i lindur më 22 nëntorë 1976 në Vallila, në Finlandë, është një këngëtarë, autor dhe kompozitor finlandez i njohur si këngëtari i grupit HIM.

HIM dhe projekte të tjerë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]