Vepra 2 (Faik Konica)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vepra 2 (Faik Konica).jpg

"Vepra 2" me Autor Faik Konica. Në vëllimin e dytë ka zënë vend eseistika e pasur e Konicës, "Katër pralla nga Zullulandi", "Shqipëria si m'u duk", "Dr. Gjilpëra zbulon rrënjët e dramës së Mamurrasit", veçanërisht vepra madhore "Shqipëria - kopshti shkëmbor i Evropës Juglindore", si dhe shkrime të pabotuara më parë. Zgjedhur e përgatitur nga prof. Nasho Jorgaqi. Shtëpia botuese Dudaj, viti botimit 2001. Faqet e librit 340.


Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]