Vera Bitanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vera Bitanji (e lindur më 21 prill 1969) është një kërcyese-trefishtë shqiptare që përfaqësonte të vendit të saj në Lojërat Olimpike Verore në vitin 1996. Ajo ka konkurruar në kërcim të trefishtë të femrave, dhe përfundoi e pozitën e 25-të.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]