Vespella de Gaià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vespella de Gaià
Qytet
Stema_figuraBandera de Vespella de Gaià.svg
Vendndodhja
Vespella de Gaià is located in Spanjë
Vespella de Gaià
Vespella de Gaià

Koordinatat: 41°12′19″V 1°21′35″L / 41.20528°V 1.35972°L / 41.20528; 1.35972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18 km2
Lartësia 191 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43763
Koordinatat 41° 12′ 19″ Veri

1° 21′ 35″ Lindje

Faqja Zyrtare www.vespella.altanet.org


Vespella de Gaià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Komunitetin e Valencias. Vespella de Gaià ka 404 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]