Vianen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vianen (kthjellim).


Vianen
—  komuna  —
stema_figuraVianen vlag.svg
Pamje nga Vianen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Vianen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°00′00″V 5°06′02″L / 52°V 5.100556°L / 52; 5.100556 (Vianen)Koordinatat: 52°00′00″V 5°06′02″L / 52°V 5.100556°L / 52; 5.100556 (Vianen)
Sipërfaqja 42,37 km2
Popullsia 19.706 banorë 2011
Dendësia 465,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0347
Kodi Postar 4130 - 4133
Kodi statistikor 0620
Vendndodhja
Vianen is located in Hollandë
Vianen
Vianen
Vianen – harta_foto
www.vianen.nl

Vianen është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 42.37 km² dhe popullsi 19706 banorë[1]. Vianen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht