Vidrà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vidrà
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Vidrà is located in Spanjë
Vidrà
Vidrà

Koordinatat: 42°7′V 2°19′L / 42.117°V 2.317°L / 42.117; 2.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Josep Anglada i Dorca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.3 km2
Lartësia 982 m (m.n.d.)
Popullsia 179 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vidranès, vidranesa
Zona Kohore UTC+1


Vidrà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Girona, në Katalonia. Vidrà ka 179 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Vidrà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


Koordinatat: 42°7′V 2°19′L / 42.117°V 2.317°L / 42.117; 2.317{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page