Vigo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

{{Qytet (Spanja) |Qyteti = Vigo |Emri Spanjisht = |Lloji i vëndbanimit = Komunë |Pamje = |Përshkrimi i pamjes = |Flamuri_foto = Vigo bandera 2.png |Emblema_foto = Coat of Arms of Vigo.svg |Komuniteti autonom = Galicia |Provinca = Pontevedra |Kamarka = Vigo |Sipërfaqja = 109.1 |Popullsia = 294997INE |Dendësia = |Lartësia = 0 |Vendasit = vigués (m), viguesa (f) |Kodi Postar = 36201-36216 |Prefiksi = +34 986 |Themelimi = |Partia = PSOE |Kryetari = Abel Caballero |Faqja Zyrtare = [<span%20class="url">.vigo.org hoxe.vigo.org%20hoxe<wbr/>.vigo<wbr/>.org]</span>]

Vigo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vigo, të provincës Pontevedra, në Galicia. Vigo ka 294997INE banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 109.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Vigo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • [hoxe.vigo.org Webfaqja zyrtare]

Coordinates: Coordinates: Unknown argument format
Invalid arguments have been passed to the {{#coordinates:}} function