Vilaür

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Vilaür
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vilaür is located in Spanjë
Vilaür
Vilaür

Koordinatat: 42°08′42″V 2°57′25″L / 42.145°V 2.957°L / 42.145; 2.957

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Vilaür është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Vilaür – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale