Vila-seca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vila-seca
Komunë
noform
Sant Esteve church
Stema_figura
Vendndodhja
Vila-seca is located in Spanjë
Vila-seca
Vila-seca

Koordinatat: 41°6′39″V 1°8′42″L / 41.11083°V 1.14500°L / 41.11083; 1.14500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Josep Poblet i Tous
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.7 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 21373 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit vila-secà, vila-secana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43480
Prefiksi +34 (Spain) 977 (Province)
Koordinatat 41° 6′ 39″ Veri

1° 8′ 42″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.vila-seca.cat


Vila-seca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vila-seca ka 21373 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]