Vilabella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilabella
Komunë
noform
Vendndodhja
Vilabella is located in Spanjë
Vilabella
Vilabella

Koordinatat: 41°14′57″V 1°19′53″L / 41.24917°V 1.33139°L / 41.24917; 1.33139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Joan M. Sanahuja Segú (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.2 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 824 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43886
Koordinatat 41° 14′ 57″ Veri

1° 19′ 53″ Lindje


Vilabella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona , në Katalonia. Vilabella ka 824 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 41°14′57″V 1°19′53″L / 41.24917°V 1.33139°L / 41.24917; 1.33139{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page