Viladecans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viladecans
Qytet
Stema_figuraFlag of Viladecans.svg
Vendndodhja
Viladecans is located in Spanjë
Viladecans
Viladecans

Koordinatat: 41°18′57″V 2°1′11″L / 41.31583°V 2.01972°L / 41.31583; 2.01972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.11 km2
Lartësia 18 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 18′ 57″ Veri

2° 1′ 11″ Lindje


Viladecans është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Viladecans ka 59343 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]