Viladecavalls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viladecavalls
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Viladecavalls is located in Spanjë
Viladecavalls
Viladecavalls

Koordinatat: 41°33′28″V 1°57′21″L / 41.55778°V 1.95583°L / 41.55778; 1.95583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Carles Rodríguez Herencia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.08 km2
Lartësia 274 m (m.n.d.)
Popullsia 7323 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilacavallencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8232
Koordinatat 41° 33′ 28″ Veri

1° 57′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare www.viladecavalls.cat


Viladecavalls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Viladecavalls ka 7323 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]