Viladrau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Viladrau
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Viladrau is located in Spanjë
Viladrau
Viladrau

Koordinatat: 41°51′V 2°24′L / 41.850°V 2.400°L / 41.850; 2.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Joaquim Arxé i Ordeix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.7 km2
Lartësia 821 m (m.n.d.)
Popullsia 1036 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Viladrauenc, viladrauenca
Zona Kohore UTC+1


Viladrau është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Girona, në Katalonia. Viladrau ka 1036 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]