Vilafranca del Penedès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vilafranca del Penedès
Stema zyrtare e Vilafranca del Penedès
Popullsia
 • Gjithsej38.785
Emri i banorëveVilafranquí, vilafranquina
Faqja zyrtare[[1] [2]]

Vilafranca del Penedès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilafranca del Penedès ka 38785 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]