Vilajuïga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilajuïga
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Vilajuïga Spain.svg
Vendndodhja
Vilajuïga is located in Spanjë
Vilajuïga
Vilajuïga

Koordinatat: 42°19′41″V 3°5′43″L / 42.32806°V 3.09528°L / 42.32806; 3.09528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Pere Trias Roca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.15 km2
Lartësia 31 m (m.n.d.)
Popullsia 1149 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Figuerenc, figuerenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 41″ Veri

3° 5′ 43″ Lindje


Vilajuïga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Vilajuïga ka 1149 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]