Vilalba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilalba
Komunë
Stema_figuraBandera de Villalba.png
Vendndodhja
Vilalba is located in Spanjë
Vilalba
Vilalba

Koordinatat: 43°17′47″V 7°40′43″P / 43.29639°V 7.67861°P / 43.29639; -7.67861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Terra Chá
Kryetari i Bashkisë Gerardo Criado Guizán
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 379 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 15116 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi +34 (Spain) + 982 (Lugo)
Koordinatat 43° 17′ 47″ Veri

7° 40′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare vilalba.org


Vilalba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Chá, të provincës Lugo, në Galicia. Vilalba ka 15116 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 379 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]