Vilalba Sasserra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilalba Sasserra
Komunë
noform
Church of Santa Maria in Vilalba Sasserra
Vendndodhja
Vilalba Sasserra is located in Spanjë
Vilalba Sasserra
Vilalba Sasserra

Koordinatat: 41°39′14″V 2°26′32″L / 41.65389°V 2.44222°L / 41.65389; 2.44222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Popullsia 670 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 39′ 14″ Veri

2° 26′ 32″ Lindje


Vilalba Sasserra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilalba Sasserra ka 670 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]