Vilalba dels Arcs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilalba dels Arcs
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vilalba dels Arcs is located in Spanjë
Vilalba dels Arcs
Vilalba dels Arcs

Koordinatat: 41°7′20″V 0°24′39″L / 41.12222°V 0.41083°L / 41.12222; 0.41083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.3 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 724 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43175
Koordinatat 41° 7′ 20″ Veri

0° 24′ 39″ Lindje


Vilalba dels Arcs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vilalba dels Arcs ka 724 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]