Vilanant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Vilanant
Komunë
noform
Common lane in Vilanant
Vendndodhja
Vilanant is located in Spanjë
Vilanant
Vilanant

Koordinatat: 42°15′V 2°54′L / 42.250°V 2.900°L / 42.250; 2.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.vilafant.com/portada.php


Vilanant është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Vilanantpërfshinë një sipërfaqe prej 17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]