Vilanova de Meià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova de Meià
Komunë
Vendndodhja
Vilanova de Meià is located in Spanjë
Vilanova de Meià
Vilanova de Meià

Koordinatat: 41°59′45″V 1°1′25″L / 41.99583°V 1.02361°L / 41.99583; 1.02361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Xavier Terré Boliart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73.88 km2
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Popullsia 420 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25735
Koordinatat 41° 59′ 45″ Veri

1° 1′ 25″ Lindje


Vilanova de Meià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Vilanova de Meià ka 420 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 73.88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]