Vilanova de l'Aguda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova de l'Aguda
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vilanova de l'Aguda is located in Spanjë
Vilanova de l'Aguda
Vilanova de l'Aguda

Koordinatat: 41°54′47″V 1°15′14″L / 41.91306°V 1.25389°L / 41.91306; 1.25389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Antoni Armengol i Serra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.48 km2
Lartësia 409 m (m.n.d.)
Popullsia 234 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal Montserrat Fornells Solé
Koordinatat 41° 54′ 47″ Veri

1° 15′ 14″ Lindje


Vilanova de l'Aguda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Vilanova de l'Aguda ka 234 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]