Vilanova de la Barca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova de la Barca
Komunë
noform
The Corb and Segre rivers joining at Vilanova
Stema_figuraFlag of Vilanova de la Barca.svg
Vendndodhja
Vilanova de la Barca is located in Spanjë
Vilanova de la Barca
Vilanova de la Barca

Koordinatat: 41°41′28″V 0°43′43″L / 41.69111°V 0.72861°L / 41.69111; 0.72861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Antoni Argilés i Pujol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.6 km2
Lartësia 196 m (m.n.d.)
Popullsia 1105 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilanoví, vilanovina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 41′ 28″ Veri

0° 43′ 43″ Lindje


Vilanova de la Barca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. Vilanova de la Barca ka 1105 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]