Vilaplana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilaplana
Komunë
noform
Mare de Déu de la Llet church in Vilaplana
Flamuri_figura
Vendndodhja
Vilaplana is located in Spanjë
Vilaplana
Vilaplana

Koordinatat: 41°13′46″V 1°2′3″L / 41.22944°V 1.03417°L / 41.22944; 1.03417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.2 km2
Lartësia 366 m (m.n.d.)
Popullsia 584 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilaplanenc, vilaplanenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43380
Koordinatat 41° 13′ 46″ Veri

1° 2′ 3″ Lindje


Vilaplana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona , në Katalonia. Vilaplana ka 584 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]