Vilassar de Dalt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilassar de Dalt
Komunë
noform
Castle of Vilassar de Dalt
Stema_figura
Vendndodhja
Vilassar de Dalt is located in Spanjë
Vilassar de Dalt
Vilassar de Dalt

Koordinatat: 41°31′8″V 2°21′38″L / 41.51889°V 2.36056°L / 41.51889; 2.36056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Llorenç Artigas i Planas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.87 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 8476 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilassarenc, vilassarenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 31′ 8″ Veri

2° 21′ 38″ Lindje


Vilassar de Dalt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilassar de Dalt ka 8476 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]