Vilassar de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilassar de Mar
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Vilassar de Mar is located in Spanjë
Vilassar de Mar
Vilassar de Mar

Koordinatat: 41°30′V 2°24′L / 41.500°V 2.400°L / 41.500; 2.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Joaquim Ferrer i Tamayo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.01 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 19052 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilassarenc, vilassarenca
Zona Kohore UTC+1


Vilassar de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilassar de Mar ka 19052 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]