Villa de Don Fadrique

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villa de Don Fadrique
Komunë
Vendndodhja
Villa de Don Fadrique is located in Spanjë
Villa de Don Fadrique
Villa de Don Fadrique

Koordinatat: 39°36′54″V 3°13′24″P / 39.61500°V 3.22333°P / 39.61500; -3.22333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku La Mancha
Kryetari i Bashkisë Juan Agustín González Checa (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83 km2
Lartësia 671 m (m.n.d.)
Popullsia 4206 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi See text
Vendasit Fadriqueño, ña Donfadriqueño, ña Pobleño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45850
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 36′ 54″ Veri

3° 13′ 24″ Perëndim


Villa de Don Fadrique është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Mancha, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villa de Don Fadrique ka 4206 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]