Villa del Prado

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villa del Prado
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villa del Prado is located in Spanjë
Villa del Prado
Villa del Prado

Koordinatat: 40°16′V 4°18′P / 40.267°V 4.300°P / 40.267; -4.300

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Sierra Oeste de Madrid
Kryetari i Bashkisë Belén Rodríguez Palomino
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.42 km2
Lartësia 510 m (m.n.d.)
Popullsia 6462 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28630


Villa del Prado është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Oeste de Madrid, të provincës Madrid, në Madrid. Villa del Prado ka 6462 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]